Programy pro mateřské školy

Pro mateřské školy nabízíme dva programy:

  • "Návštěva u zvířátek"
  • "Hrajeme si s koňmi"

Program "Návštěva u zvířátek"

Program "Návštěva u zvířátek" je určen pro mateřské školy a 1. a 2. třídy základních škol.

Moderní doba nám lidem přinesla sice pohodlný život, ale zároveň nás odtrhla od přírody. Naše děti často znají hospodářská zvířata, který byla tisíce let součástí lidského života jen z knížek nebo televizních pořadů. U nás na statku se ale děti mohou naživo setkat s domácími zvířaty, která se na venkově chovají už od pradávna. V našem programu je hravou formou seznámíme s tím, jak zvířátka žijí, čím se živí, proč je lidé potřebují a jak se k nim mají chovat, aby to pro zvířata bylo příjemné a pro nás lidi bezpečné.

Nejprve si s dětmi popovídáme o správné péči o zvířata, následovat bude prohlídka stáje a výběhu s kravičkami, kozlíkem, prasátkem a koňmi, která bude zakončená v jízdárně, kde si děti vyčistí poníky a budou-li mít od rodičů dovoleno, mohou se i svézt.

  • program "Návštěva u zvířátek" je vhodný pro děti od 5 do 8 let
  • velikost skupiny od 10 do 20 dětí
  • probíhá od pondělí do pátku od 9:00 do 11:00 hod.
  • termíny jsou individuálně domlouvány dle časových možností a počasí.

Cena

  • 150 Kč/dítě

Programy nabízíme pro minimálně 10 členné skupiny. Pokud máte zájem se programu zúčastnit s menší skupinou, je celková cena stanovena, jako kdyby účastníků bylo 10.

Platba probíhá v hotovosti na místě nebo převodem na účet.
(platba převodem musí být na účtu příjemce minimálně jeden pracovní den před plánovanou lekcí)

Kontaktní informace najdete zde.

Jak se k nám dostanete?

Jezdí k nám linka MHD č. 10, zastávka "Roudné, náves"

Program "Hrajeme si s koňmi"

Cílem tohoto programu je poskytnout dětem alternativní zážitky se spoustou nových podnětů. Kůň je z hlediska dítěte obrovské nádherné zvíře, které je pro něj symbolem síly, rychlosti a – klamně – i odvahy. Chce se ho dotýkat a jezdit na něm. Aby to pro něj bylo bezpečné a beze strachu, musí se toho hodně naučit.

Při tomto procesu získává dítě také mnoho sociálních dovedností, jako třeba schopnost empatie, spolupráce a tolerance. Celkově je velmi významně posilována schopnost prosadit se, čímž se dětem zvyšuje sebevědomí a sebehodnocení. V průběhu programu „Hrajeme si s koňmi“ mají děti možnost prožít kontakt s koněm - čistit ho, hladit ho a kromě toho, že se na koni svezou, mohou si s ním hrát při různých aktivitách a naučí se i rozumět tomu, co říká tělem, ušima nebo ocasem.

Podle Vašeho přání můžeme do programu zařadit takové aktivity, které by děti rozvíjely v těch oblastech, které nejvíce potřebují (asertivita, soc. komunikace, hrubá nebo jemná motorika, zlepšení pohybové koordinace a rovnováhy, zklidnění nebo naopak aktivizace, tréning pravolevé orientace).

Lekce probíhají v dopoledních hodinách 1x týdně až 1x za 14 dní, protože při delším odstupu lekcí není možno pokračovat v plánovaných aktivitách a ze stejného důvodu je vhodné tvořit konstantní skupinky. Termíny lekcí jsou individuálně domlouvány podle časových možností a počasí.

Cena lekce pro skupinu do 6-ti dětí je 2000Kč/1,5 hod lekci. Platba probíhá v hotovosti na místě nebo převodem na účet.